Türkiye

Kültür gezilerinin ilk adresi olarak bilinen FEST Travel, Tunceli ili ve ilçelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izinleriyle yürütülen Tunceli İli Arkeolojik Yüzey Araştırması çalışmalarını desteklediğimiz coğrafyadayız.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki (Doğal ve Kültürel) Kapadokya’nın güzelliklerinin keşfi, Güvercinlik Vadisi, Ihlara’dan Belisırma’ya yürüyüş, Göreme Açıkhava Müzesi, Karanlık Kilise ve doğa ile insanın akıl almaz uyumu…

Bozalan Leleg Kenti, Syangela antik kenti, Bodrum’un en yüksek zirvelerinden Karadağ, Alazeytin, Dağbelen ve Girel köyleri, Sidba antik kenti, Muhteşem manzaralar eşliğindeki doğa yürüyüşleriyle Bodrum’da yaşayanların bile keşfedemediği yerleri keşfettik.

Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi’ne girdikten sonRa ilgi duyulmaya başlanan Amasra Kalesi ve deniz olmamasına rağmen içinden geçen nehirler sayesinde yıllarca liman şehri olarak kullanılan Bartın şehirlerine yaptığımız gezinin hikayesi.

Selçuk Yiğitsoy ile iki grup halinde yaptığımız Batı Anadolu gezisinde nereleri gördüğümüzü kısa kısa anlattım. Hazan Havlucu ise o anları kameraya aldı ve kurguladı.