Dünya

GALAPAGOS

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Quito eski kent merkezi ve Galápagos Adaları, yaşamınızın en önemli vahşi yaşam gözlemi gezisi. Darwin’in izinde gerçek bir keşif: Evrim Kuramı.

BAHUBALİ FESTİVALİ VE AHMEDABAD

Caynacıların Digambara (Göğü Giyinenler) mezhebinin 12 yılda bir düzenlediği büyük kutsama töreni Bahubali Festivali’nde Türkiye’den onur konuğu olarak etkinlikleri takip etti.

DEKKAN DESTANI

Dünyanın en lüks trenlerinden biri olan Deccan Odyssey ile Hindistan’ın kalbinde mimari harikalardan oluşan büyüleyici bir yolculuk.

TRANS KANADA

Üstü cam çok özel Rocky Mountaineer Treni’yle Kanada kayalıklarının kalbine seyahat ettiğimiz gezimizin hikayesi.

RÜYA TRENLE KARA KITAYA -1

FEST Travel 2012 yılında Afrika’nın bereketli topraklarında, dünyanın en lüks trenlerinden biri olan Rovos Rail ile unutulmaz bir tren yolculuğu gerçekleştirdi. Bu benzersiz yolculuk bir belgesel ile de ölümsüzleşti. İz Tv’de ölümsüzleşen belgeselin 1. bölümü.

RÜYA TRENLE KARA KITAYA -2

FEST Travel 2012 yılında Afrika’nın bereketli topraklarında, dünyanın en lüks trenlerinden biri olan Rovos Rail ile unutulmaz bir tren yolculuğu gerçekleştirdi. Bu benzersiz yolculuk bir belgesel ile de ölümsüzleşti. İz Tv’de ölümsüzleşen belgeselin 2. bölümü.

EKVADOR’UN BAŞKENTİ QUİTO

Galapagos Adaları ve Amazon Yağmur Ormanları gezisinde Ekvador’un başkenti Quito’yu da gezdik. 

AMAZON ORMANLARI

Yaptığımız Galapagos Adaları ve Amazon Yağmur Ormanları gezimizde ormanların içinde gezmek ayrı bir deneyimdi. muhteşem manzaraları ve biyolojik çeşitliliğiyle Amazon.

BUDA’NIN AYAK İZİNDE

Buda’nın doğduğu yer Lumbini; aydınlandığı, nirvanaya ulaştığı yer Bodgaya; ilk vaazını verdiği yer Sarnath; ölmeye yattığı yer Kuşinagar’ın içinde bulunduğu derinlemesine Budizm’i barındıran tren gezisinin hikayesi.

NAGALAND FESTİVALLERİN FESTİVALİ HORNBİLL

Her yıl aralık ayının başlarında Nagaland Eyaletinden 17 kabilenin gerçekleştirdiği Hornbill Festivali artık Hristiyan olan kabilelerin doğaya tapma dönemlerinden kalma geleneklerden biri.

TÜRKLERİN ANA YURDU ALTAYLAR

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tabiatın, hazinelerini tüm cömertliği ile sunduğu ve binlerce yıllık kültür yollarının kesiştiği Altay dağlık yöresi ve Teletskoye Gölü.

MAHARACA EKSPRESİ

Tam bir “Mihrace Şaşaası” içinde 2760 km’lik rüya gibi gezi.
Hindistan’ın kalbini ve ruhunu keşfetmeye doyamıyoruz.

90 DERECE KUZEY KUTBU

Gezginlerin hayalini uzun süredir süsleyen bir keşif FEST Travel ile nihayet gerçeğe dönüştü. Yıllardır hayalini kurduğum Kuzey Kutbu’na gezi yapan ilk Türk gezgin grubu olarak 90 Derece’ye bayrak diktik.