Adım Adım İstanbul

SÜLEYMANİYE’DE BİR GECE

Adım Adım İstanbul gezilerimiz kapsamında gece gezilerimizden bir tanesi olan Mimar Sinan’ın İstanbul’a armağan ettiği bu muhteşem yapıyı; Süleymaniye Külliyesi’nin binalarını içeriden ve dışarıdan görme imkanımız oldu

ADIM ADIM İSTANBUL 30. YIL

Tam 30 yıl önce FEST Travel olarak değerli gezginlere İstanbul’u gezdirmeye başladık. Bir çok ilke imza atarak İstanbul’da tanınmamış, değeri bilinmeyen tarihi yerleri gezginlerimize tanıttık.

ANADOLU YAKASI YATIRLAR

İstanbul’da bir toplumsal gerçeklik olarak türbe ve yatırlara Kurucumuz Faruk Pekin’in anlatımı ile yaptığımız gezimiz. Beykoz; Akbaba Sultan Türbesi, Kırklar Sultan Türbesi…

İSTANBUL YATIRLARI

İstanbul’da bir toplumsal gerçeklik olarak türbe ve yatırlara Kurucumuz Faruk Pekin’in anlatımı ile yaptığımız gezimiz. Beykoz; Akbaba Sultan Türbesi, Kırklar Sultan Türbesi…

FETİH YA DA DÜŞÜŞ 

Panorama 1453 Tarih Müzesi, Yedikule Hisarı, Tekfur Sarayı, Surlar, Fatih Külliyesi, Balat, Yavuz Sultan Selim Camisi’nin gezildiği gezimiz Fetih ya da Düşüş.

FEST TRAVEL 30. YIL FİLMİ

Geçmişin birikimini, mirasını değerlendirerek kültür çeşitliliğini ve kültürün evrenselliğini dikkate alarak sıra dışı, cesur, farklı ve özgün yolculuklar ile bilgili, özverili, farklı kaliteli gezi rehberlerimizle gezi dünyasına yeni yaklaşımlar getirdik, yeni tarzlar yarattık.

KUZGUN’UN “KUŞLAR”I YUVASINA DÖNDÜ

Kuzgun Acar’ın Kuşlar heykeli geçtiğimiz günlerde yerine takıldı. Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı Onursal Başkanı olarak restorasyon süreci ve sonrasını anlattım.

KÖŞE BUCAK HALİÇ

Adım Adım İstanbul gezilerimizin 28. yılında, ayni gününde Köşe Bucak Haliç gezimizi gerçekleştirdik. 28 yıl sonra tekrar yapılan gezimizi, bu yolculuğu başlattığım yerde tekrar anlattım.

HASEKİ HÜRREM SULTAN

 

İSTANBUL’UN YENİDEN KURGULANMASI

 

KARİYE’DE BİR GECE

Kiliseden camiye çevrilmiş, ardından da 1945 yılında müze statüsü kazanmış olan Kariye, özel mozaik ve freskoları ile izleyeceğimiz sahnelerin canlı ve günlük hayattan alınmış gibi gerçekçi bir biçimde gösterilmesine özen gösterildiği bir yapıdır.

İSTANBUL’UN YENİDEN KURGULANMASI